Ağva'nın Tarihi Yok Olmaktadır | Blog Yazıları #5

Ağva'nın Tarihi Yok Olmaktadır | Vlog Yazıları #5
Merhaba Değerli Şile Ağva Köyleri Üyeleri, Bugün sizlere Ağvamızın yok olmaya giden tarihini anlatmaya çalışacağım. Bilenler bilir Ağvamızın etrafında olan her tepe veya dağda çok sayıda resimde gördüğünüz gibi gözetleme ve ateş mazgalılıkları mevcuttur.
Lakin bu cephaneliklerin bakımı hiç ama hiç yapılmamaktadır. Bunlar Ağvamızın tarihidir, kültürüdür. Bu gözetleme ve ateş mazgalılıklarına bakım yapılsa hem tarihimizi korumuş olur, hemde insanlarımıza bu tarihimizi göstermiş oluruz böylece Ağvamız her türlü kazanmış olur.

Bu tarihi yapıları yok etmek elimize birşey geçirmez. Bu tarihimizi elimde tutmak bilinçli nesil yetiştirmek adına belki de en önemli etken olacak. Biz buradan yetkililere sesleniyorum. Bu tarihi gözetleme ve ateş mazgalılıklarını koruma adına adımlar atılmasını istiyorum. Tarihimize sahip çıkalım.

Şile Ağva Köyleri üyelerinden, Şile ve Ağvamızı seven insanlardan bir isteğimiz olacaktır. Şilenin veya Ağvanın çeşitli yerlerinde gördüğünüz tarihi yapılar olursa fotoğrafını çekip instagram veya facebooka  #sileagvakoyleri  hashtagı ile paylaşmanızdır. Bu sayede yok olan tarihimizi kolaylıkla bulmuş oluruz...

0/Yorum/Yorumlar

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Daha yeni Daha eski
Ağva'nın Sesi | Şile Ağva köyleri