Dışarıda Farklı, Sosyal Medyada Farklı Olmayınız | Blog Yazıları #3

Dışarıda Farklı, Sosyal Medyada Farklı Olmayınız | Vlog Yazıları #3
Merhaba Değerli Şile Ağva Köyleri Takipçileri, Bu yazımız da sizlere insanların sosyal medyada ve sosyal medya dışında yani normal yaşamlarının arasındaki uçurumları anlatmaya çalışacağım. Bazı insanlar sosyal medyada göründükleri gibi olamıyorlar normal yaşamda, bu tip insanlar sosyal medyada melek gibi iken normal yaşantılarında tam anlamı ile insanlara kan kusturmak da oluyor. Sosyal medyada istediğiniz kadar popüler olabilirsiniz ama normal yaşantınızda iyi bir insan değilseniz. Sizin iyilikleriniz sosyal medya da kalıyor.

Bir kaç insanların sosyal medyasına baktığımda herkes tarafından sevilen bir kişiliğe sahip sanırken, normal hayatında öyle bir insan oluyorlar ki, insan konuşmaya bile çekiniyor. Aslında bu olay öz çekim yaparken ki durum gibi, öz çekim yapmadan önce herkes birbirlerine hakaretler ederken bir öz çekim yaptıkları zaman meleke dönüşüyorlar. Çünkü o öz çekim sosyal medyaya yüklenecek. Bu durum aslında birazda psikolojik bir durum oluyor. Sosyal medya sizi nasıl görmek isterse sizde ona göre şekilleniyorsunuz. Bu durumun olmaması için normal yaşantınızda nasılsanız sosyal medya da öyle olmanız lazım. Kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermemeniz lazım.

Allah'a emanet olunuz...

0/Yorum/Yorumlar

Yorum yaparken:
1. Google (Gmail) hesabınız var ise direk yorum yazabilirsiniz.
2. Google (Gmail) hesabınız yok ise "Yorumlama biçimi" yazısının hemen yanındaki kutucuğa tıklayınız.
3. Açılan yerde "Adı/Url" tıklayarak "Adı" olan yere isminizi "Url" olan yeri ise ister boş bırakın isterseniz facebook adresinizi vb. adresler yazabilirsiniz. Ardından iste "Devam" tuşuna basarak yorumunuzu yazıp "Yayınla" tuşuna basarak sizde yorum yazabilirsiniz.
4. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
5. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
6. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen.
Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Soru Sor veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Daha yeni Daha eski
Ağva'nın Sesi | Şile Ağva köyleri